خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش در سراسرکشور

سیاست ریاست محترم هیات مدیره شرکت سینجر و خط مشی کارکنان این مجموعه ارائه خدمات سریع و مفید به کلیه خریداران و مشتریان محترم محصولات سینجر در سرار نقاط کشور می باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن بیش از۱۱۰۰ دفتر منطقه ای در سراسر ایران و بکارگیری پیشرفته ترین ابزارهای ارتباطی همیشه در دسترس شما مصرف کننده گرامی خواهد بود.
دفتر مرکزی خدمات پس از فروش این شرکت با شماره تماس ۵۱۰۷۲ آماده پاسخ گویی به سوالات شما مصرف کننده عزیز می باشد.

سینجر در راستای تحقق شعار مشتری مداری، با سرمایه گذاری روی نیرو انسانی خود و با طراحی روشها و فرآیندهای کاری صحیح بستر مناسبی برای انتقال صدای مشتری به سطوح مختلف سازمان پدید آورده و خود را ملزم به پاسخگویی شفاف میداند.
ایمیل مستقیم ارتباط با مدیرعامل: info@sinjer.com
تلفن دفتر فروش: ۰۲۱۵۵۲۷۰۴۲۰
تلفن خدمات پس از فروش: ۰۲۱۵۱۰۷۲

مرکز تماس سینجر با در اختیار داشتن سخت افزارها و نرمافزارهای بروز و کارشناسان مجـرّب، بصورت شبانه روزی پاسخگوی نیازهای شما مشتریان عزیز می باشد. پایش عملکرد این واحد و ارائه بازخورد متناظر، باعث فراهم آمدن فرآیندهای کاری چابک و قابل انعطاف در این حوزه شده است.
هموطنان عزیز می توانند با شماره ۵۱۰۷۲ تماس حاصل نموده و جهت هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد با شماره ۰۲۱۵۵۲۴۴۵۲۰تماس حاصل نموده و خدمتگزاران خود را به جهت خدمت رسانی بهتر یاری نمایند

نمونه کارت گارانتی محصولات سینجر

خریدار محترم :

ضمن تشکر از انتخاب شما اعلام می دارد که محصول انتخابی شما طبق شرایط ضمانت نامه و در صورت نصب توسط سرویسکار مجاز دارای گارانتی خواهد بود.کارتی از محصول مختص سرویسکار بوده و پس از تکمیل اطلاعات توسط ایشان به شرکت باز می گردد.بخش دیگری نیز جهت درج اطلاعات سرویسکار و نیز به عنوان کارت ضمانت نامه نزد شما نگهداری می شود.(برای مشاهده  “موارد استفاده ازکارت ضمانت نامه”  در بالا را کلیک نمایید.)

نگهداری از برگه گارانتی به منظور موارد استفاده در زیر می باشد:

۱- امکان ایجاد روابط با پشتیبانی فنی محصول

۲- ارایه خدمات پس از فروش (در مدت زمان تعیین شده) فقط برای مصرف کنندگانی قابل اجراست که فرمانهای مربوطه را پر و محصول خود را توسط سرویسکار مجاز شرکت نصب کرده باشند.

۳- جهت جامع عمل پوشاندن خواسته ی مصرف کنندگان طبق شرایط ضمانت نامه

۴- جهت درج و نگهداری اطلاعات ضروری برای مصرف کننده و شرکت