شرایط عمومی ضمانتنامه محصولات شرکت سینجر

شرایط عمومی ضمانتنامه محصولات شرکت سینجر

۱- پرداخت هزینه ایاب و ذهاب بر عهده شرکت است.
۲- نصب و راه اندازی محصول برای اولین بار به صورت رایگان می باشد.
۳- دستمزد بهای قطعات تعویض شده در مدت ضمانت دریافت نمی شود.
۴- ارائه ضمانت نامه جهت تعمیر دستگاه اجباری بوده و درغیر این صورت وجه تعمیرات و لوازم یدکی استفاده شده نقداً دریافت می گردد.
۵- قطعات تعویض شده متعلق به شرکت بوده و می بایستی به شرکت مسترد گردد.
۶- کارت گارانتی قابل نقل و انتقال نمی باشد و المثنی صادر نمی گردد.
۷- در صورت هر گونه تغییر آدرس مراتب را به مرکز خدمات سرویس استان خود اطلاع دهید.
۸- فروشنده محصولات ، مطابق قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان نسبت به صدور صورتحساب فروش با رعایت ضوابط تعریف شده اقدام نمایند و همچنین بایستی از سلامت و ظاهری دستگاه فروخته شده خود در زمان تحویل، اطمینان حاصل نماید چنانچه عیب و یا ایراد ظاهری در دستگاه خریداری شده خود مشاهده نماید حق عودت و تعویض دستگاه را دارا می باشد.
۹- عرضه کننده موظف است در زمان تحویل لوازم خانگی، کتابچه راهنمای مصرف کنندگان به زبان فارسی، اوراق ضمانت یا دفترچه ضمانت، تعهدات موضوع این قانون و ضوابط اجرایی آن را و یا هرگونه مدارک لازم را به همراه لوازم خانگی به خریدار تحویل نماید.
۱۰-شرکت موظف است در طول دوره مدت ضمانت مکلف است هر نوع نقص یا عیب که در لوازم خانگی فروخته شده وجود دارد یا در نتیجه استفاده معمول از لوازم خانگی بروز نموده را با توجه به مفاد ضمانت نامه و مشخصات اعلامی به مصرف کننده مسئولیت آنها را پذیرفته و ایرادات مربوط که مانع استفاده مطلوب از لوازم خانگی شده یا موجب کاهش ارزش معاملاتی کالا بشود را بطور رایگان برطرف نمایدو همچنین با توجه به تعریف ارائه شده و طول عمر دستگاه های لوازم خانگی، ایرادات فنی و کارکردی و تامین قطعات مورد نیاز را در خارج از دوره ضمانت و در طول دوره تعهد با اخذ هزینه، به موقع و بطور شایسته برطرف نماید.
۱۱- مدت ضمانت کمپرسورهای یخچال، فریزر ، حداقل۶۰ ماه می باشد.
۱۲- چنانچه در طی ۳ ماهه اول زمان شروع ضمانت هرگونه عیوب ذاتی بروز نماید حق تعویض و جایگزینی لوازم خانگی برای مصرف کننده محفوظ است.
۱۳- تولیدکننده و واردکننده باید نسبت به تهبه فهرست اقلامی از انواع لوازم خانگی ضروری و حساس که در صورت توقف در تعمیرگاه سبب ایجاد خلل در روند عادی زندگی مصرف کننده می شود را تهیه و نسبت به فراهم نمودن شرایط تحویل دستگاه جایگزین و یا جبران توقف دستگاه در هنگام تعمیرات طولانی مدت اقدام نماید.
۱۴- چنانچه شرکت توان تامین لوازم خانگی جایگزین را نداشته باشند و در زمان مقرر نتوانند دستگاه مشتری را تعمیر و به موقع تحویل نمایند، تا هرهفته تاخیر به مدت یک ماه به دوره ضمانت(اعم از دوران ضمانت و یا مدت ضمانت تعمیرات در دوره تعهد)افزوده خواهد شد.
۱۵- چنانچه نقص یا عیب قطعات بکار رفته در لوازم خانگی در دوره ضمانت پس از ۲با تعمیر از یک عیب مشخص همچنان وجود داشته باشد یا لوازم خانگی ارسالی به تعمیرگاه بیش از مدتی که از سوی انجمن تخصصی ذی ربط مورد تایید قرار می گیرد به دلیل اطاله زمان تعمیر، غیرقابل استفاده بماند، شرکت موظف است حسب درخواست مصرف کننده کالای معیوب را با نو تعویض یا با توافق وی بهای آن را طبق سندفروش به وی پرداخت نمایند.
۱۶- تولیدکنندگان و واردکنندگان، واسطه خدمات پس از فروش و نمایندگی مجاز تعمیر موظفند هربار که لوازم خانگی مورد ضمانت مورد تعمیر واقع می شود پس از اتمام کار یا هرگونه ارائه خدمات، به صورت مکتوب کلیه عیوب و نقص های اعلامی از سوی مصرف کننده و اقدامات انجام شده و یا قطعات تعمیری و تعویضی را در صورت وضعیت مربوط ذکرنموده و یک نسخه از آن را تسلیم مصرف کننده نماید.
۱۷- چنانچه انجام تعهدات تولیدکننده و واردکننده به دلیل حوادث غیرمترقبه و غیرقابل پیش بینی ناممکن باشد و ارائه تعهدات به حالت تعلیق درآید مدت تعلیق به دوره ضمانت افزوده می شود.
۱۸- خدمات تعمیری انجام شده در خارج از دوره ضمانت و در دوران تعهد خدمات که با اخذ هزینه انجام می پذیرد در هر صورت باید به مدت۶ ماه تضمین گردد.
۱۹- قطعات تعویض شده در خارج از دوره ضمانت به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از مصرف قطعات غیراستاندارد و غیراصلی به مدت۶ ماه بایستی تضمین گردد.

شرایط ضمانتنامه

یخچال فریزر

فن یخچال و فریزر، سنسور یخساز، مگنت و دمپر یخساز، فن کنادانسور برد، کندانسور، جابطری شلف و شیشه طبقال دارای ۱۲ ماه گارانتی می باشد همچنین دیسپلی و برد الکتریکی نیز دارای۱۵ ماه گارانتی است و کمپرسور داری۶۰ ماه گارنتی می باشد.

اجاق گاز مبلع- فرتوکار

۲۴ ماه ضمانت دارد و هزینه هرگونه لوازم اضافی مانند(شیلنگ، بست حمل ونقل) بر عهده خریدار می باشد.
ضمانتنامه دستگاه برای قطعات گازی۲۴ماه و برای قطعات برقی و الکتریکی ۱۸ماه و برای قطعات فلزی۲۴ ماه در صورتیکه بر اثر محلولهای شیمیایی آسیب ندیده باشند.

هود

اعتبار این ضمانتنامه از تاریخ نصب به مدت ۲۴ماه می باشد و قطعات الکترونیکی دارای ۱۸ ماه گارانتی می باشند.
لباسشویی و ظرفشویی
لاستیک دور درب و تعویض بلبرینگ و کاسه نمد شامل ۱۲ماه ضمانت می باشد، دیسپلی بردالکترونیکی، الکتروموتور، پمپ تخلیه و قطعات برقی شامل۱۸ ماه گارانتی می باشد، دیگ استیل، کمک فنر شامل ۲۴ماه گارانتی می باشد و هزینه هرگونه مواد مصرفی مانند(شیرآلات، لوله کشی و اتصالات و…)بر عهده خریدار می باشد.

مواردی که شامل ضمانتنامه نمی باشند

۱- هرگونه نصب و راه اندازی و تعمیرات توسط افراد غیرمجاز ضمانتنامه را از درجه اعتبار ساقط می نماید.
۲- معایبی که در اثر حمل و نقل در محصول به وجود آمده باشد.
۳- در صورت نداشتن سیستم ارتینگ منزل هرگونه برق گرفتگی برعهده خریدار می باشد.
۴- معیوب کردن قطعات پلاستیکی در اثر استفاده از حلال های نفتی و اساساً استفاده غیرصحیح.
۵- اشکالاتی که در اثر نوسان برق به وجود می آید.
۶- دستگاه در مواردی از قبیل آتش سوزی، سیل، زلزله، و خرابی ساختمان معیوب شده باشد.

یخچال فریزر

سوختگی کمپرسور به علت یکسره کارکردن در حالت و عدم کارکرد صحیح، شکستگی طبقات شیشه ای به دلیل ضربه خوردگی.

اجاق گاز

شکستگی شیشه درب رویه و درب فر اعم از۱- ضرب خوردگی۲- در هنگام استفاده از فر اگر ذرات آب به شیشه پاشیده شود امکان شکستگی دارد که شامل ضمانت نمی شود۳- قراردادن حوله نمدار روی شیشه درب فر در زمان استفاده از فر امکان شکستگی شیشه دارد که شامل ضمانتنامه نمیشود.

فرتوکار

شکستگی شیشه درب فر بعداز نصب دستگاه گارانتی ندارد، همچنین قرارگرفتن دسته شیر گاز در آشپزخانه به صورت غیراستاندارد.

هود

اجزاء ظاهری شامل بدنه استیل، شیشه، فیلتر و لامپ شامل ضمانتنامه نمی باشد، همنچنین هرگونه تغییر رنگ، سوختگی، شکستگی قطعات تعهدی برای شرکت ایجاد نمی نمایند در صورت صدمات ناشی از حرارت مستقیم به دستگاه شامل گارانتی نمی باشد و هزینه های تعمیر به عهده خریدار می باشد.

لباسشویی و ظرفشویی

خرابی ناشی از حمل و نقل اعم از خراشیدگی، رنگ ریختگی، فرو رفتگی، شکستگی قطعات و تجهیزات، الکتروموتور، پمپ تخلیه و سایر قطعات الترونیکی در اثر نوسانات ولتاژ برق یا صدمات وارده به لاستیک دور درب بر اثر استفاده از موارد اسیدی و اشیاء نوک تیز شامل گارانتی نمی شوند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *